mundurówka

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w miejskich obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem Michała Archanioła w Prudniku. Po mszy nastąpiło przejście pocztów sztandarowych oraz delegacji pod pomnik Żołnierza Polskiego na Placu Wolności gdzie rozpoczęto oficjalne uroczystości i złożone zostały kwiaty przez przedstawicieli władz samorządowych i przybyłe ... Przeczytaj cały artykuł »

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga, propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja w Moszczance odbyły się uroczystości związane z Dniem Flagi. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w tym wydarzeniu. Przeczytaj cały artykuł »

Wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji i Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu

W dniu 14.04.2023r. uczniowie klas : 2a Oddziału Przygotowania Wojskowego, 2b i 3b o profilu resocjalizacja z bezpieczeństwem wewnętrznym zapoznali się z pracą policjantów Wydziału Kryminalnego. Odwiedzili Pracownie : Daktyloskopii , Genetyki i Chemii. Młodzież dowiedziała się m.in. jak wygląda badanie i zabezpieczanie śladów przestępstw, pokazano jej różnice badania klasycznego od badania technicznego materiału dowodowego, przybliżono także tworzenie portretu pamięciowego ... Przeczytaj cały artykuł »

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

W dniu 27 marca 2023r. uczniowie klas mundurowych: 2a(OPW) i 3 b wraz z wychowawcami Panią Danutą Giereś i Panią Malwiną Bednarczyk brali udział w niezwykłym wydarzeniu , które odbyło się w Nyskim Domu Kultury w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów ,zorganizowanym przez Delegaturę IPN w Opolu. Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji popularnonaukowej i obejrzeli film pt.: ,,Matusia”, ... Przeczytaj cały artykuł »

1B na wycieczce

W dniu 23.03. 2023 Klasa mundurowa 1B z klasą o profilu : Resocjalizacja z Bezpieczeństwem Wewnętrznym, odbyła wraz z opiekunami p. mgr M. Zawadzką – Ciępką oraz wychowawcą p. mgr A. Krupa– Prusko, wycieczkę do Opola. W trakcie jednodniowej wycieczki przedmiotowej, udaliśmy się do multimedialnego Centrum Dokumentacyjno – Wystawienniczego Niemców w Polsce (Dokumentations- und Ausstellungszentrum der Deutschen in Polen) na ... Przeczytaj cały artykuł »

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. W tym dniu uczniowie klas wojskowych OPW(Oddział Przygotowania Wojskowego) wystawili wartę honorową przy pomniku żołnierzy poległych na wszystkich frontach świata na Placu Wolności w Prudniku. ... Przeczytaj cały artykuł »

Klasy wojskowe na zajęciach praktycznych w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej

W dniach 18-19 stycznia br. na ternie 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej zrealizowano kolejne szkolenie klas wojskowych. Od nowego roku rozszerzamy szkolenie klas wojskowych o dodatkowe zajęcia w jednostce wojskowej . Do tej pory na zajęcia wyjeżdżały tylko klasy OPW w tym roku kalendarzowym również klasy 1b i 2b będą uczestniczyć w szkoleniu praktycznym na terenie jednostki. Instruktorzy z batalionu ... Przeczytaj cały artykuł »

Spotkanie z płk Grzegorzem Kaliciakiem

8 grudnia klasy 3a i 4a uczestniczyły w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły płk dr Grzegorzem Kaliciakiem. Pan pułkownik obecnie jest Prorektorem ds. Wojskowych na Wojskowej Akademii Technicznej. W 2021 to właśnie na jego cześć imię „Grzegorz” otrzymał dąb czerwony ustanowiony pomnikiem przyrody na terenie parku za budynkiem naszego liceum. Płk Grzegorz Kaliciak pełnił służbę wojskową na misjach wojskowych poza ... Przeczytaj cały artykuł »

11 Listopada -Święto Niepodległości

10 listopada 2022 roku, w przeddzień 104 rocznicy Święta Niepodległości Polski uczestniczyliśmy w uroczystym apelu upamiętniającym to wydarzenie przygotowanym przez uczniów klas 3B i 4A. Tego dnia również swoją uroczystość miały klasy mundurowe, których uczniom nadano oznaki stopnia kadeta oraz klasy resocjalizacji z bezpieczeństwem wewnętrznym, których uczniom wręczono patent kandydata na młodszego wychowawcę. W ceremonii wzięli udział licznie przybyli goście, ... Przeczytaj cały artykuł »

II Miejsce w Strzeleckich Mistrzostwach Polski

Na terenie 10 Pułku Dowodzenia we Wrocławiu Zastępca Szefa CWCR płk Sławomir Karwowski otworzył Strzeleckie Mistrzostwa Polski #KlasaWojskowa i Organizacji Proobronnych. 64 uczniów #KlasaWojskowa w zespole 3 osobowym zmierzyło się na symulatorze szkolno-treningowym „Śnieżnik”. 16 zespołów sportowych reprezentujących szkoły #KlasaWojskowa rywalizowało w Strzeleckich Mistrzostwach Polski. 9 listopada br. w zawodach uczestniczyli uczniowie #KlasaWojskowa objętych programami: Oddziały Przygotowania Wojskowymi #OPW i ... Przeczytaj cały artykuł »