mundurówka

Klasy wojskowe na zajęciach praktycznych w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej

W dniach 18-19 stycznia br. na ternie 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej zrealizowano kolejne szkolenie klas wojskowych. Od nowego roku rozszerzamy szkolenie klas wojskowych o dodatkowe zajęcia w jednostce wojskowej . Do tej pory na zajęcia wyjeżdżały tylko klasy OPW w tym roku kalendarzowym również klasy 1b i 2b będą uczestniczyć w szkoleniu praktycznym na terenie jednostki. Instruktorzy z batalionu ... Przeczytaj cały artykuł »

Spotkanie z płk Grzegorzem Kaliciakiem

8 grudnia klasy 3a i 4a uczestniczyły w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły płk dr Grzegorzem Kaliciakiem. Pan pułkownik obecnie jest Prorektorem ds. Wojskowych na Wojskowej Akademii Technicznej. W 2021 to właśnie na jego cześć imię „Grzegorz” otrzymał dąb czerwony ustanowiony pomnikiem przyrody na terenie parku za budynkiem naszego liceum. Płk Grzegorz Kaliciak pełnił służbę wojskową na misjach wojskowych poza ... Przeczytaj cały artykuł »

11 Listopada -Święto Niepodległości

10 listopada 2022 roku, w przeddzień 104 rocznicy Święta Niepodległości Polski uczestniczyliśmy w uroczystym apelu upamiętniającym to wydarzenie przygotowanym przez uczniów klas 3B i 4A. Tego dnia również swoją uroczystość miały klasy mundurowe, których uczniom nadano oznaki stopnia kadeta oraz klasy resocjalizacji z bezpieczeństwem wewnętrznym, których uczniom wręczono patent kandydata na młodszego wychowawcę. W ceremonii wzięli udział licznie przybyli goście, ... Przeczytaj cały artykuł »

II Miejsce w Strzeleckich Mistrzostwach Polski

Na terenie 10 Pułku Dowodzenia we Wrocławiu Zastępca Szefa CWCR płk Sławomir Karwowski otworzył Strzeleckie Mistrzostwa Polski #KlasaWojskowa i Organizacji Proobronnych. 64 uczniów #KlasaWojskowa w zespole 3 osobowym zmierzyło się na symulatorze szkolno-treningowym „Śnieżnik”. 16 zespołów sportowych reprezentujących szkoły #KlasaWojskowa rywalizowało w Strzeleckich Mistrzostwach Polski. 9 listopada br. w zawodach uczestniczyli uczniowie #KlasaWojskowa objętych programami: Oddziały Przygotowania Wojskowymi #OPW i ... Przeczytaj cały artykuł »

Szkolny konkurs historyczny ,,Droga do Niepodległości”

Jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Konkurs został przeprowadzony   w dniu  09 listopada 2022 r. Laureatami konkursu zostali: Pierwsze miejsce zajął Bartosz Wysocki z klasy II b, Drugie miejsce Wojciech Sarańczak z klasy III TEG Trzecie miejsce Jakub Scholz z klasy IV TMR        Celem konkursu była popularyzacja ... Przeczytaj cały artykuł »

I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Strzeleckich Mistrzostw Polski

12 październikaw Prószkowie w eliminacjach wojewódzkich do „Strzeleckich Mistrzostw Polski” dwie drużyny z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca. I miejsce zespół IVA # w składzie:Antonio Borysiuk, Rajca Bartłomiej, Wiktor Strzelecki II miejsce 3A w składzie:Jesika Jędrzejczak, Oliwier Marszałek, Tomasz Lewandowski GRATULUJEMY !!! ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZEJ RYWALIZACJI Przeczytaj cały artykuł »

POWIATOWY TURNIEJ STRZELECKO-OBRONNY

29 września w Zespole Szkół Rolniczych odbył się „Powiatowy Turniej Strzelecko- Obronny” dla klas VIII szkół podstawowych. Turniej objęty został honorowym patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty,  Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Gospodarzami turnieju byli uczniowie klas mundurowych, nauczyciele ZSR. Celem imprezy jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych idei klas mundurowych jako oferty edukacyjnej, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Ponadto ... Przeczytaj cały artykuł »

Szkolenie w JW Kłodzko klas wojskowych

W dniu 21 września klasa IVA, 2OPW i 3OPW i miały okazję uczestniczyć w zajęciach w 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej. Wyjazd do jednostki 7:30. Po dotarciu kadeci zostali podzieleni na grupy i oddani pod skrzydła żołnierzy instruktorów. Kolejnym etapem było zapoznanie się ze wszystkimi ćwiczeniami : trening pracy z radiostacją, elementy walki w bliskim kontakcie, ćwiczenie musztry, udzielanie taktycznej ... Przeczytaj cały artykuł »

SPOTKANIE Z PASJONATEM HISTORII

Dniu 20.09 dla Klas Mundurowych obyła się prezentacja o tematyce„ Historia i współczesność na arenie działań wojennych Rosji „ Prezentację przygotował i zaprezentował pasjonat pan Przemysław Birna, który sam mówi sobie : Jestem historykiem z zamiłowania, a docelowo z wykształcenia – w tym roku zdałem maturę i zaczynam studia historyczne na UW. W regionie działam w celu wyjaśnienia zapomnianych epizodów ... Przeczytaj cały artykuł »