mundurówka

POWIATOWY TURNIEJ STRZELECKO-OBRONNY

29 września w Zespole Szkół Rolniczych odbył się „Powiatowy Turniej Strzelecko- Obronny” dla klas VIII szkół podstawowych. Turniej objęty został honorowym patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty,  Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Gospodarzami turnieju byli uczniowie klas mundurowych, nauczyciele ZSR. Celem imprezy jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych idei klas mundurowych jako oferty edukacyjnej, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Ponadto ... Przeczytaj cały artykuł »

Szkolenie w JW Kłodzko klas wojskowych

W dniu 21 września klasa IVA, 2OPW i 3OPW i miały okazję uczestniczyć w zajęciach w 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej. Wyjazd do jednostki 7:30. Po dotarciu kadeci zostali podzieleni na grupy i oddani pod skrzydła żołnierzy instruktorów. Kolejnym etapem było zapoznanie się ze wszystkimi ćwiczeniami : trening pracy z radiostacją, elementy walki w bliskim kontakcie, ćwiczenie musztry, udzielanie taktycznej ... Przeczytaj cały artykuł »

SPOTKANIE Z PASJONATEM HISTORII

Dniu 20.09 dla Klas Mundurowych obyła się prezentacja o tematyce„ Historia i współczesność na arenie działań wojennych Rosji „ Prezentację przygotował i zaprezentował pasjonat pan Przemysław Birna, który sam mówi sobie : Jestem historykiem z zamiłowania, a docelowo z wykształcenia – w tym roku zdałem maturę i zaczynam studia historyczne na UW. W regionie działam w celu wyjaśnienia zapomnianych epizodów ... Przeczytaj cały artykuł »

SKOK – zakończenie szkolenia spadochronowego

Grupa uczniów klas wojskowych z ZSR w Prudniku brała udział w szkoleniu spadochronowym . Składało się ono z 3 modułów- modułu teoretycznego i dwóch modułów  praktycznych. Podczas kursu uczniowie poznali przepisy bezpieczeństwa oraz wymagane techniki spadochronowe, w tym: wyjście  z samolotu, stabilna i kontrolowana pozycja ciała podczas skoku i lotu, budowa spadochronu, zasady lotu, sterowania spadochronem oraz lądowania. Swój pierwszy ... Przeczytaj cały artykuł »

„Legia Akademicka ” na UO

13 czerwca kadeci z klas wojskowych1A i 2A wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystości zakończenia części teoretycznej programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. W uroczystości brał udział sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa. Kadeci mieli też możliwość obejrzenia stoisk promocyjno-rekrutacyjnych wystawionych przez: WCR Opole, 10 Opolska Brygada Logistyczna, 1 Brzeski Pułk Saperów,13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej. Przeczytaj cały artykuł »

Obóz wojskowy klasy 3A

W dniach 6-10.06.2022 klasa trzecia realizująca program CWKM odbyła obóz szkoleniowy w 22. Karpackum Batalionie Piechoty Górskiej w Kłodzku. 1 dzień obozu : szkolenie postaw strzeleckich, obrona przeciw BMR, topografia. 2 dzień: maskownie ludzi i uzbrojenia, działania w szykach marszowych oraz przyjmowanie postaw strzeleckich 3 dzień : szkolenie medyczne, praca na radiostacjach, przygotowanie stanowisk ogniowych, działania taktyczne w sekcji 4 ... Przeczytaj cały artykuł »

I Szkolny Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Szkoły

Dziś w naszej szkole odbył się I Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora ZSR. W zawodach wzięły udział czteroosobowe drużyny z 14 klas naszej szkoły. Uczestnicy oddawali strzały na strzelnicy pneumatycznej i na strzelnicy wirtualnej. 3 miejsce zajęła klasa 1 OPW z suma punktów 286, 2 miejsce klasa 3TGM-287pkt. Zwyciężyła klasa 3A uzyskując wynik 331pkt. Królem strzelców został Wiktor Strzelecki z ... Przeczytaj cały artykuł »

Spotkanie z panią Julitą Macur

11 maja w naszej szkole gościła Julita Macur polska zawodniczka uprawiająca strzelectwo, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy, olimpijka z Barcelony 1992 i Atlanty 1996.Zawodniczka specjalizująca się w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i sportowego. W trakcie kariery sportowej reprezentowała klub Gwardia Zielona Góra. Trzynastokrotna mistrzyni Polski w latach 1977-2003.Trzykrotna srebrna medalistka mistrzostw świata. Przeczytaj cały artykuł »